TABELA TOTEM

AWT Ajans THİNK YELLOW DÜNYASI İLE TANIŞIN

Reklam faaliyetleri kapsamında hareket eden işletme ve firmaların, daha aktif bir müşteri portföyüne tabi olmaları konusunda tabelalar son derecede önemli bir yer tutmaktadır. Kuruluşların logolarını ve iletişim adreslerini belirten tabelaların aynı zamanda da dikkat çekmesi de belirtilmesi gereken bir husus olarak ifade edilmektedir. Tabela tasarımı üzerinde fazlasıyla hassas davranılması gerektiği de bundan dolayı belirtilen bir durum olarak adından söz ettirmekte ve her kuruluşun ciddi zaman harcaması gereken ayrıntılardan bir tanesi olduğu da ifade edilebilmektedir. Bu sayede tabelalara dayalı olarak kazanç elde etmek ve etkili bir bilgi akışını sağlamak da an be an mümkün olabilecek bir durum olarak kendini gösterebilmektedir.

Tabelaları meydana getirme konusunda materyaller de son derecede önemlidir. Tabelaların ışıklandırılması da bu konuda tabelaların belirgin olması konusunda ön planda tutulması gereken bir ayrıntı olarak gündemde kalmaktadır. Işıklandırma rengi ve kullanılan cihaz sayısı bu konuda dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi olarak da ifade edilmektedir.
Tabelalar kadar totemler de reklam faaliyetleri için son derecede önemli bir konumda yer almaktadır. Totemler genel olarak şehir dışı mevkilerde konuşlandırılmakla beraber, devasa boyutlara sahip olmasından dolayı da uzak mesafelerden dahi dikkat çekebilecek pozisyonda olmaktadır. Bu sayede de işlevini yerine getirmesiyle bilinen totemler de en az tabelalar kadar dikkat çeken bir reklam ayrıntısı olarak da ifade edilebilmektedir.

Tabela ya da totemlere dayalı olarak hareket edecek olan kuruluşların hem tasarım hem de montaj işlemleri esnasında profesyonel bir destek almaları gerektiği vurgulanmaktadır. Bu evrede de her bir sürecinin başarılı bir biçimde tamamlanması ve tam olarak arzu edilen reklam seçeneklerinin hayata geçirilmesi konusunda ideal bir seçim yapabilmeleri gibi bir durum ortaya çıkabilecektir.

TOP